Workshops in Poland /Warsztaty w Polsce

Grudzień 2018, Leszno, instytut Suryaya (www.suryaya.com)

Zdrowe na przekór cywilizacji:

naturalna pielęgnacja niemowlaka dla myślących i niezależnych rodziców

Pod koniec tego roku pragnę zaprosić Was - wspólnie z instytutem Suryaya - na warsztat na jeden z najbliższych mojemu sercu tematów. Wszyscy chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, lecz jednocześnie jesteśmy bombardowani sprzecznymi informacjami, teoriami i radami. Ten warsztat będzie pełen informacji, dyskusji i podważania oczywistości - a wiedza i inspiracja, jaką zgromadzicie, będzie trwałą inwesycją w życie młodej rodziny.


TEMATYKA:

1. Czym jest Zdrowie Pierwotne? Czyli Dr Odent uczy, jak najprostsze rzeczy mogą wpływać na całe życie.

2. Świat z perspektywy maluszka. Rozwój zmysłów i potrzeb w pierwszych latach życia małego Homo sapiens.

3. Karmienie piersią: to, o czym (przypuszczalnie) jeszcze nie wiecie!

4. Ile łóżek nam trzeba: epopeja snu Mamy, Taty i dziecka: od nauki po instynkt.

5. Co lepiej wyrzucić do śmieci, niż zaserwować maleństwu: co Natura zaplanowała dla dziecka od stóp do pupy, czyli rzecz o szamponie, pieluszkach i wszystkim pomiędzy.

6. Kiedy dać dziecku nóż, a może i maczetę: jak nauczyć dziecko bezpieczeństwa.

OPIS:

Cywilacja i kultura, odkąd zaczęły wzbogacać nasze życie, zaczęły także dyktować sposób, w jaki myślimy oraz rutuały, jakimi wypełniamy naszą codzienność. Niektóre z nich są piękne (któż nie lubi pachnącej choinki), inne, jak np zwyczaj rodzenia leżąc na wznak, o którym pisałam w mojej książce "Ciąża i poród bez lęku", mają podejrzaną genezą i szkodzą nam raczej, niż służą. Pragnę teraz zaprosić wszystkich nowych oraz oczekujących rodziców na pół-dniowe warsztaty, podczas których przeanalizujemy wspólnie, co w wychowaniu oraz w pielęgnacji małego dziecka jest rzeczywiście konieczne, co jest pożyteczne, a co, chociaż szeroko przyjęte, może być wręcz szkodliwe.

W mojej osobistej podóży od dziecka numer jeden, urodzonego w USA już prawie 15 lat temu, po dziecko numer trzy (na zdjęciu w nagłówku strony w pierwszym dniu życia, i bez pieluszki!), miałam okazję obserwować podejście do dzieci w wielu różnych kulturach i środowiskach. Tym samym, pracując jako doula a później student i specjalista medycyny chińskiej, pogłębiałam swoją wiedzę naukową na ten temat. Aktualnie mam za sobą trzy bardzo różne i ciekawe porody, 9 lat karmienia piersią, 5 lat nauczania w domu oraz jedno dziecko wychowane bezpieluszkowo... Chciałabym, żeby ktoś 15 lat temu powiedział mi to, co wiem teraz - życie byłoby o tyleż łatwiejsze!

Warsztat będzie czerpał z idei Zdrowia Pierwotnego (Primal Health) opracowanej przez Dr Odenta, wielkiego naukowca i położnika 20-go wieku, adwokata prostych rozwiązań i porodów domowych; Medycyny Ewolucyjnej oraz idei Kontinuum (Jean Liedloff, nieco źle zrozumiana inspiracja dla ruchu "attachment parenting"). Jest przeznaczony dla rodziców skorych do odstąpienia z ubitej ścieżki dla dobra swojego dziecka oraz tych, którzy chcą w niecodzienny spoób ułatwić sobie życie.

CENA: 420zl od osoby lub pary.

Warsztat jest półdniowy, szczególy już wkrótce!


formularz zgloszeniowy

Imie i nazwisko *
Imie i nazwisko
Imię i nazwisko drugiej osoby (jeśli przychodza oboje rodzice)
Imię i nazwisko drugiej osoby (jeśli przychodza oboje rodzice)